Svobodní Rusové protestují proti odsouzení Kara-Murzy

Zločinecká putinovská mafie patří do izolace

Rusko se změnilo ve fašistický stát a skandální rozsudek nad opozičním představitelem Vladimírem Kara-Murzou je toho jasným důkazem. Ten má jít na 25 let do vězení pouze za to, že veřejně protestoval proti ruské agresi na Ukrajině. Rusko se vrací do nejtemnější stalinské éry, kdy lidé byli posíláni do gulagů nebo rovnou před popravčí čety za vykonstruovaná obvinění a obžalovaný neměl nejmenší šanci něco zvrátit, protože o rozsudku už bylo dávno předtím rozhodnuto Stalinem a jeho bandou.

Historie se opakuje a znovu jsou lidé v Rusku posílání do pracovních táborů za vymyšlené přečiny, poněvadž v zemi neexistuje nezávislá justice. O vině obžalovaných nerozhodují soudy, ale rozsudky se dopředu diktují v Kremlu. Vladimír Kara-Murza se stal obětí zločinného systému a jen kvůli tomu, že protestoval proti brutální ruské agresi proti Ukrajině, při které umírají nevinní lidé, má jít na čtvrt století do vězení. K takovým trestům se odsuzují těžcí zločinci, lupiči a vrazi, ale nikoliv lidé za názory. Svobodní Rusové nesouhlasí s tímto justičním zločinem a protestují proti rozsudku nad Kara-Murzou.

Rusko tak opakovaně dokazuje, že není civilizovanou zemí, kde platí zákony, ale tyranii, která likviduje své nepohodlné obyvatele. Svobodný demokratický západní svět to musí přestat tolerovat.

Je potřeba tuto situaci radikálně řešit. To znamená přijmout další sankce proti Ruské federaci, které by přímo postihly zločince pomáhající Putinovi vést agresivní válku. Těm je třeba zabavit jejich konta v zahraničních bankách a vůbec veškerý jejich majetek, i kdyby byl účelově převeden na třetí osoby. A tyto peníze pak posílat na pomoc Ukrajině. Dále musí být na ně vydány mezinárodní zatykače pro spoluúčast na válečných zločinech, aby žili pod trvalou hrozbou, že při opuštění Ruska jim hrozí vězení. Dejme jasně najevo, že Putin a jeho nohsledi jsou gangsteři, kteří nepatří do slušné společnosti.

To samozřejmě nepřinese nápravu hned, ale v delším horizontu by to k pozitivním změnám v Rusku přispět mohlo.

Vitalij Ginzburg,

předseda Svobodných Rusů v České republice

 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: