Svobodní Rusové odsuzují masakr civilistů na východní Ukrajině

Jedná se o další svědectví nekončícího barbarství putinovského Ruska při agresi proti Ukrajině. Nejméně sedmnáct lidí zemřelo ve středu po ruském raketovém útoku na tržiště ve městě Kosťantynivka v Doněcké oblasti. Jedná se odporný válečný zločin ruské strany, která záměrně zaútočila na civilní objekty. Jsou to opakované teroristické útoky na ukrajinské nemocnice, obytné domy, obchodní centra, nádraží, tržiště atd., při kterých už byly zabity tisíce civilistů. Těchto akcí už bylo příliš velké množství na to, aby člověk mohl věřit tomu, že se jednalo o náhodu. Podle všeho se jedná o úmyslné útoky s cílem zastrašit statečné Ukrajince.

Svobodní Rusové odsuzují toto řádění kremelských hord a požadují přísné potrestání viníků. Nedávno válečný zločinec Vladimír Putin tvrdil, že na Ukrajině vládne nacistický režim. Lhal samozřejmě jako vždy. Nacismus je ve skutečnosti přítomen v současném Rusku. Důkazů je hodně. Tak třeba pravou rukou šéfa Wagnerovců Sergeje Prigožina byl Dmitrij Utkin, neonacista, který se netajil obdivem k Adolfu Hitlerovi. Rovněž řádění ruských vojsk na Ukrajině připomíná německou armádu při tažení v roce 1941, znásilňování, rabování i vraždění civilistů, to všechno mají společné.

Rusko se těmito brutálními zločiny blíží k praktikám islámského státu a vyloučilo se společnosti civilizovaných zemí. Jeho cílem je zničení Ukrajiny a genocida ukrajinského národa. S takovým státem se dá těžko jednat o míru. 

Západu tedy nezbývá nic jiného než zesílit pomoc Ukrajině včetně dodávky účinných a moderních zbraňových systémů. Konečným cílem musí být porážka Ruska na Ukrajině.

Vitalij Ginzburg, předseda Svobodných Rusů v České republice

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: