Svobodní Rusové žádají, aby české úřady urychleně zabavily majetky Putinových stoupenců v České republice

Zabavené peníze musí být předány Ukrajině a sloužit k odškodnění obětí Kremlu

Spolek Kaputin uspořádal ve středu akci, při níž upozornil, že ruští oligarchové spjati s Putinem, kteří se navíc aktivně podílejí na agresivní válce proti Ukrajině, mají v Praze obrovské majetky. Požadují tedy, aby vláda České republiky proti nim rázně zasáhla. Kaputin upozornil na konkrétní příklad manželů Zorikovových, přičemž Olga Zorikovová je dcerou Borise Obnosova, generálního ředitele nejvýznamnějšího ruského výrobce raket a bomb KTRV, které mají na svědomí tisíce zabitých Ukrajinců.

Svobodní Rusové se proto připojují ke Kaputinovi a rovněž důrazně požadují rázný zákrok českých úřadů proti těmto stoupencům agresivní války Ruska proti Ukrajině. Není možné, aby Česká republika byla nadále místem, kde ruští zbohatlíci perou špinavé peníze a vlastní majetky získané nekalým způsobem. Vedoucí investigativců Fondu boje proti korupci Marija Pevčichova, který založil vězněný opoziční politik Alexej Navalnyj, uvedla v rozhovoru pro web Seznamzpravy,cz, že Praha je centrem ruských válečných zbohatlíků. To musí skončit. Vítáme rozhodnutí, podle kterého vláda premiéra Petra Fialy nyní rozhodla, že Rusko musí doplatit nájemné za pozemky, které využívá v rozporu se svoji diplomatickou misí.

To je však jen první krok. Nyní musí následovat další a to zabavení majetků ruských zbohatlíků sloužících Putinovi a jeho klice, kteří v Praze kupují nemovitosti za peníze získané válkou na Ukrajině, získané vražděním ukrajinských žen a dětí. Něco takového je nepřípustné.

Česká vláda proto musí podniknout rychlá opatření a odebrat tento majetek zločincům, protože pochází z krve nevinných lidí. Výnosy z něj by měly sloužit jako reparace pro Ukrajinu a k odškodnění Rusů, kterým korupční a mafiánský režim v Rusku uloupil jejich majetky a vyhnal je ze země. Není také možné tolerovat pobyt putinovských mafiánů na českém území. Ti musí být vyhoštěni.

 

Vitalij Ginzburg,

předseda Svobodných Rusů v České republice

 

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: