Prohlášení Svobodných Rusů ke zničení Kachovské přehrady

Svobodní Rusové odsuzují teroristický čin Ruské federace

Bylo to odporné barbarství, které ukazuje, kam až jsou Putin a jeho banda ochotni zajít ve své nenávisti k Ukrajině. Kachovská přehrada byla vyhozena do povětří a zaplavila široké okolí. Podle všeho se jedná o teroristický čin Ruské federace. Jako nejpravděpodobnější varianta se jeví ta, že ruští ženisté nedopatřením odpálili nálože v přehradní hrázi, které tam už předtím umístili, dřív, než bylo plánováno. To však nijak nezmenšuje vinu Moskvy.

Je rovněž odporné, že ruská armáda odpálila stovky raket na evakuující se lidi před velkou vodou, přičemž někteří zahynuli a další byli zraněni. To je neomluvitelné porušení mezinárodního práva a těžký válečný zločin.

Kreml rovněž svým podlým činem připravil stovky tisíc lidí o pitnou vodu. To, že bude odstřižen od hlavního vodního zdroje i okupovaný Krym, na celé záležitosti nic nemění. Putin jako bývalý důstojník KGB je totiž produktem zločinného sovětského systému, a jeho myšlení se nezměnilo. Stejně tak to platí pro jeho okolí. Pro tyto komunisty nemají osudy lidí žádnou cenu, a to, že někde nebudou mít pitnou vodu, je absolutně nezajímá. Tento argument proto nelze brát jako obhajobu nynějšího ruského vedení.

Proto je potřeba ještě více pomáhat Ukrajině. Jsme rádi, že vláda České republiky v souvislosti se zničením Kachovské přehrady poskytne této těžce zkoušené zemi další pomoc, když jí pošle cisterny na pitnou vodu, záchranné kruhy a čerpadla na odčerpání vody ze zatopených míst. Celkově je potřeba zesílit podporu napadené Ukrajině a to včetně dodávek těch nemodernějších a nejúčinějších zbraní ze Západu.

Tento neomluvitelný skutek je také dalším důkazem toho, že putinovské Rusko se vyloučilo ze společnosti civilizovaných zemí. Svobodní Rusové proto odsuzují tento hrozný válečný zločin Ruské federace, požadují dopadení a spravedlivé potrestání viníků.

Za Svobodné Rusy

předseda Vitalij Ginzburg

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: