Svobodní Rusové odsuzují kapitulantství před mafiánským Ruskem a naopak vyzývají vládu ČR k zesílení pomoci napadené Ukrajině

Iniciativa Mír a spravedlnost nás Svobodné Rusy v České republice nemile překvapila. Není to žádná výzva k míru, ale je to výraz zbabělosti a vybídnutí k ustupování násilníkovi. Je neuvěřitelné, že takové prohlášení vzniklo mezi Čechy, kteří mají smutnou zkušenost s Mnichovskou dohodou v roce 1938. Právě tehdy se jasně ukázalo, že ústupky zlu nevedou k míru, ale k válce. A historie se opakuje s tím, že nynější zlo se nejmenují Hitler a Německo, ale Putin a Rusko. Chtít nyní přestat dodávat zbraně Ukrajině je v současné době to samé, jako kdyby někdo v USA přišel v roce 1942 s nápadem neposílat zbraně spojencům Velké Británii a SSSR s tím, že takto zastavíme válku, když evropské mocnosti tímto způsobem donutíme vyjednávat o míru s nacistickým Německem.

Svobodní Rusové si samozřejmě také přeji mír na Ukrajině a konec zabíjení nevinných lidí. Toho však nelze dosáhnout ústupky agresivnímu putinovskému Rusku, které zákeřně přepadlo sousední zemi, dopouští se masových válečných zločinů a má na svědomí smrt několika desítek tisíc ukrajinských civilistů. Mír na Ukrajině a konec vraždění mohou nastat okamžitě. Podmínkou však je ukončení agrese a stažení ruských vojsk z okupovaného území.

V iniciativě jsou však i vysloveně lživé informace. Například o tom, že sankce proti Rusku nefungují. Opak je pravdou, jsou velmi účinné. To dokazují i údaje zveřejněné oficiálním ruským statistickým úřadem Rosstatem. Tak ruské HDP v minulém roce pokleslo zhruba o 4%. Daňové příjmy z neropného a neplynárenského sektoru v říjnu meziročně poklesly o 20%, v září se pak maloobchodní tržby meziročně snížily o 10%. Velké problémy kvůli nedostatku potřebných západních součástek má ruská letecká doprava, ve které nastalo zvýšení nehodovosti. To všechno dokazuje, že západní sankce proti Rusku fungují.

Svobodní Rusové proto zásadně nesouhlasí s iniciativou Mír a spravedlnost, která by ve skutečnosti nevedla k míru, ale povzbudila by Kreml k novým válkám a agresím proti dalším zemím.

My naopak vyzýváme vládu České republiky a členské země NATO k zesílení pomoci napadené Ukrajině včetně dodávek účinných zbraňových systémů. Jedině porážka Ruska v tomto konfliktu je zárukou opravdového míru v Evropě.

Za Svobodné Rusy

předseda Vitalij Ginzburg

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: